Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO+VIDEO/ Kupa është e tij, Leo MESSI pushton Botën, momenti kur trofeu prek qiellin nën tingujt e Argjentinës

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO+VIDEO/ Kupa është e tij, Leo MESSI pushton Botën, momenti

Pritjes prej 36 vitesh të Argjentinës për të ngritur lart trofeun e Kupës së Botës i erdhi fundit. Lionel messi ka në qiell trofeun e lakmuar si kapiten i “Albiçelestëve”, duke u kurorzuar kështu edhe lojtari më i mirë në Botë.

Festa është legjitime. Lot gëzimi në njërën anë dhe lot hidhërimi në anën tjetër. Finalja e Kupës së Botës ishte fantastike, një nga më të mirat në historinë e botërorëve.

Të gjithë në radhë për të rëmbyer medaljet, për të cilat kanë derdhur djersë dhe gjak në fushën e lojës. Argjentina me në krye Lionel Messin ia arritën të jenë në majën e futbollit botëror duke shkurorëzuar Francën.

.

[gallery ids="672200,672201,672202,672203,672204,672205,672206,672207,672208,672209,672210,672211,672212,672213,672214,672215,672216,672217,672218,672219,672220,672221,672222,672223"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga