Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Trazirat në Pukë, Tërbuni publikon PAMJET E RËNDA: Portieri goditet me takë fytyrës

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Trazirat në Pukë, Tërbuni publikon PAMJET E RËNDA:

Ndeshja e sotme mes Tërbunit dhe Turbinës e luajtur në Pukë kaloi mes shumë episodesh të kontestueshme. Përveç episodeve me gjyqtarin në fundin e ndeshjes kur u shënua një gol he ndeshja u ndërpre kishte një moment tjetër shumë të rëndë.

Klubi i Tërbunit ka publikuar në rrjetet sociale pamjet e portierit të  tij teksa duket i fashuar në spital. SIpas klubit gjatë ndeshjes portieri Elton Vata u godit me takë fytyrës nga një prej lojtarëve të Turbinës së Cërrikut.

Vata u dërgua menjëherë në spital dhe në foto duke pamje mjaft të rënda nga pasojat e ndërhyrjes. Sipas klubit arbitri Albano Stolaj nuk ka as edhe karton të verdhë për lojtarin e Cërrikut për ndërhyrjen e rëndë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga