Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Shqiptarët e bëjnë "rrugë" në Kroaci, Indrit Tuçi mes më të mirëve

Shkruar nga NEWSPORT

Në Kroaci luajnë shumë lojtarë me origjinë shqiptare, teksa javë pasa jave ndodh që në formacionin e javës të ketë nga një futbollist shqiptarë. Edhe këtë herë nuk ka sit ë ndodhë ndryshe, pasi Indrit Tuçi ëhstë zgjedhur në 11-shen e javës së 12-të.

Pavarësisht se Lokomotiva është mposhtur 2-1 nga Dinamo në derbin e Zagrebit, sërish Tuci me paraqitjen e tij dhe golin e shënuar ka marrë një fanelë titullari në formacionin e javës.

Këtë sezon 23-vjeçari ka luajtur në 11 ndeshje në kampionat, ku ka arritur të shënojë 4 gola dhe ka asistuar në 2 raste. Nga "Sofascore" është vlerësuar me notën 7.5. Aktualisht skuadra kroate mban vendin e 7-të në kampionat me 14 pikë pas 12 javëve.

[caption id="attachment_710910" align="alignnone" width="414"]Tuci ne formacionin e javes ne Kroaci Tuci ne formacionin e javes ne Kroaci[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga