Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Rivalë të përjetshëm në fushë, Refik Halili dhe Gaz Demi bëjnë “paqe” jashtë saj

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Rivalë të përjetshëm në fushë, Refik Halili

Refik Halili dhe Gaz Demi janë padyshim dy nga njerëzit që i kanë dhënë jashtëzakonisht shumë futbollit shqiptar. Të dy presidentët kanë investuar të ardhurat personale vetëm që të ngrejnë në nivelet që i takon Tiranës dhe Partizanit.

Dy klube historike në vendin tonë që kanë shkruar me dekada me të arta emrat e tyre në historinë e futbollit shqiptar. Rivaliteti mes këtyre dy skuadrave është shumë i madh, veçanërisht në fushën e blertë. Megjithatë lufta sportive duket se lihet jashtë, kur dy presidentët takohen në evente të ndryshme.

Newsport.al ka siguruar një foto nga mbrëmja gala e zhvilluar nga Federata Shqiptare e Futbollit para tre javësh. Presidenti Refik Halili takohet shumë miqësisht me kreun e klubit të Partizanit, Gaz Demi. Të dy shfaqen të qeshur duke i dhënë dorën njëri-tjetrit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga