Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ “Iljazi më tha se kapi këmbën në fillim”, mbrojtësi Erzenit reagon pas fjalëve të Kallakut: Lëri kto, janë filma

Shkruar nga NEWSPORT

Dita e sotme ishte plot emocione teksa u luajtën dy superndeshje. Vllaznia fitoi Klasiken ndaj Tiranës ndërsa derbi mes Erzenit dhe Teutës u mbyll në barazim 1-1. Në të dyja sfidat, polemiakt nuk munguan, madje sot ishin më të zhurmshme se javët e tjera. Nga një penallti e dyshimtë për Vllazninë dhe Teutën që ndikuan drejtpërdrejtë në rezultatin e ndeshjes.

Në intervistën e tij pas sfidës, shënuesi i Teutës, Sherif Kallaku u shpreh se penalltia qëndronte pasi vetë mbrojtësi i Erzenit, Ardit Iljazi, i cili i kishte thënë se kishte kapur këmbën. Mirëpo, më pas është vetë Iljazi që në një bisedë me një tifoz në Whatsapp tregon se asgjë nuk është e vërtetë por janë filma të Kallakut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga