Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Gjest fantastik nga Tirana, bardheblutë bëhen bashkë me Vllazninë

Shkruar nga NEWSPORT

Magjia e Champions League është e njohur anëkënd botës, tashmë ajo prek dhe Shqipërinë. Vjazat e Vllaznisë do të sfidojnë ekipet elitare të Europës, si Real Madrid (sot, ora 18:45), PSG dhe Chelsea. Akoma më e magjishme është veprimi që bën ekipi i Tiranës, ku në një postim në rrejtet sociale të klubit, urojnë vajzat kuqeblu.

Rivaliteti mes dy ekipeve njihet gjërësisht, por momente të tilla mbesin gjatë në memorie. Tirana tregon bukurinë e futbollit, me gjestin e tyre totalisht “Fair Play”.

Urimi i klubit të Tiranës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga