Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ "Gjeni" në mesin e fushës, Kristjan ASLLANI tregon potencialin e tij ndaj Armenisë

Shkruar nga NEWSPORT

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Armenisë, e cila u zhvillua në Air Albania ishte e fundit për kuqezinjtë në këtë vit kalendarik. Një fitore me shifrat 2-0 dhe paraqitje fantastike u regjistrua për Kombëtaren e Edy Rejas. Goli i Skukës dhe Asllanit vulosën shifrat e ndeshjes miqësore.

Kristjan Asllani bëri një mbrëmje fantastike, ku regjistroi statistika të “frikshme”. 90% e pasimeve të tij ishin të sakta dhe realizoj një total prej 85% të aksioneve. Në mesfushë arriti të fitonte 57% të dueleve ku në goditjet e sakta para porte arritën në 66%, në të cilat gjeti dhe rrugën e rrjetës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga