Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO EKSKLUZIVE/ Revolta e tifozëve në “Air Albania”, pranojë fanellën e vetëm një futbollisti të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT

Kombëtarja shqiptare e futbollit barazoi dje 1-1 në “Air Albania” me Islandën, për ndeshjen e fundit në Nations League. Kuqezinjtë u ndëshkuan në minutën e shtatë shtesë, duke sjellë revoltën e tifozëve kuqezi.

Në sektorin e ultrasve shkuan të gjithë lojtarët si një shenjë pendese për rezultate jo të mira në këtë turne. Tifozët kundërshtuan dhe reaguan ashpër ndaj lojtarëve, madje duke mos pranuar dhe fanellat nga këta të fundit.

 

Newsport.al ka arritur të sigurojë pamje nga momenti i konfrontimit, me tifozët që nuk kanë refuzuar bluzën e Asllanit. Lojtari i Inter është detyruar të qëndrojë me të mbathura, pas kërkesës së tifozëve për t’i dhuruar edhe të shkurtrat veç fanellës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga