Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FORMACIONET E MUNDSHME/ Balotazh mes Latifit dhe Lushkjes, Mirel Josa debuton te Laçi

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET E MUNDSHME/ Balotazh mes Latifit dhe Lushkjes, Mirel Josa debuton te

Tirana dhe Laçi është dueli i fundit i javës së 7-të të Superiores, takim ky që do të luhet në “Selman Stërmasi” duke nisur që nga ora 14:00. Një duel ku bardheblutë dhe kurbinasit do të hyjnë në fushë vetëm për fitoren, pasi çdo rezultat tjetër do të komplikonte gjërat.

Orges Shehi ka pasur kohën e mjaftueshmë në dispozicion për të përgatitur këtë duel, teksa ka vetëm një balotazh mes Latifit dhe Lushkjes për një fanelë titullari. Pjesa tjetër e formacionit do të jetë si ndaj Kukësit.

Ndërkohë te Laçi do të debutojë në stol Mirel Josa. Ky i fundit nuk ka pasur shumë kohë në dispozicion për të përgatitur ekipin, por gjithësesi do të rreshtojë skuadrën me skemën 4-3-3.

Formacionet e mundshme:

Tirana: Lika, Najdovski, Lulaj, Hoxhallari, Doka, Deliu, Jonuzi, Përgjoni, Latifi (Lushkja), Hasani, Kaina. Trajner: Orges Shehi

Laçi: Dajsinani, Kurti, Dajko, Junior, Qato, Manellari, Kryeziu, Ujka, Bajramaj, Soboëale, Melo. Trajner: Mirel Josa

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga