Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Football apo Soccer?”, Anglia dhe SHBA zgjedhin titullarët për t’i gjetur përgjigjen

Shkruar nga NEWSPORT
“Football apo Soccer?”, Anglia dhe SHBA zgjedhin titullarët

Anglia do të përballet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës sonte në orën 20:00 për ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës. Tre Luanët vijnë nga një fitore bindëse 6-2 me Iranin ndërsa amerikanët nuk ja dolën të marrin më shumë se një barazim 1-1 me Uellsin.

Kjo ndeshje pritet me shumë interes edhe për faktin se ka një “rivalitet” mes Europës dhe Amerikës për emrin e këtij sport. Quhet football apo soccer, këtë do ta mësojmë në fund të 90 minutshit teksa skuadrat kanë publikuar titullarët e sfidës.

Formacionet Zyrtare:

ANGLIA (4-2-3-1) – Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaw; Bellingham, Rice; Saka, Mount, Sterling; Kane

SHBA (4-3-3) – Turner; Dest, Zimmerman, Ream, Robinson; Musah, Adams, McKennie; Wrigh, Weah, Pulisic

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga