Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Fituam, por Tirana duhet të jetë më lart në renditje", Julian Ahmataj ‘mesazh’ drejtuesve: Ky terren s’të lë të luash

Shkruar nga NEWSPORT
"Fituam, por Tirana duhet të jetë më lart në

Tirana fitoi me rezultatin 2-0 përballë Teutës. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të të Superiores, bardheblutë dolën me 3 pikë nga stadiumi “Selman Stërmasi”.

Pas kësaj sfide, për mikrofonat e MCN TV ka folur trajneri i Tiranës, Julian Ahmataj.

“Situatat nuk rikthehen më një fitore. Duhet kohë që ne të stabilizojmë lojën tonë. Më vjen mirë që skuadra nuk pësoi gol. Terreni nuk të lejon të luash dhe duhet të jemi më cinik. Hasani është një lojtar ofensiv dhe goditës i mirë i portës”, u shpreh tekniku Ahmataj.

-Keni pasur dobësi në zotërim të topit për një kohë të gjatë, gjithashtu dhe probleme në mbrojtje në krahun e majtë…Çfarë mendoni?

“Është e vërtetë. Qarkullimi i topit ndikohet nga terreni i fushës së lojës. Kjo është një armë e fortë e jona që do të vijë duke u përmirsuar. Në këtë situatë jemi munduar të ekuilibrojmë lojën në disa minuta që Teuta na vendosi në vështirësi”.

-Sot të pash më shumë sesa të mërzitur…?

“Rezultatet dhe pozicioni i Tiranës të jep mërzitje. Fituam, por Tirana duhet të jetë më lart në renditje."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga