Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fitorja në Ballsh, flet Kallaku: Një ndeshje e vështirë, objektivi dihet që është titulli

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja në Ballsh, flet Kallaku: Një ndeshje e vështirë,

Sherif Kallaku ka folur për emisionin “Sport News”  mbrëmjen e sotme pas fitores që Tirana arriti në një transfertë të vështirë si ajo e Ballshit. Bylis arriti ta vinte në vëshitrësi ekipin bardheblu por pa arritur ta ndëshkoj. Tirana mori 3 pikë me shumë vlerë duke vijuar garën për objektivin titull.

Fjala e Sherif Kallakut:

“Siç e thatë edhe ju, nuk isha brilant. Sot fituam në një fushë të vështirë. Ballshi ka një ekip cilësor dhe me shumë vështirësi, fituam. Me Laçin kemi qenë të impeniuar në maksimum, por humbëm 3 pikët për shkak të euforisë pas derbit. Xhixha ka akoma ndeshje dhe shpresoj që të bëjë mirë. Kam besim te ai dhe te kushdo në ekip. Ne kemi bërë një fazë të mirë duke marrë parasysh që disa lojtarë janë të rinj. Kemi arritur të ambientohemi shumë shpejt me njëri tjetrin. Objektivi dihet që është titulli. Ne kemi cilësitë për ta parë sërish Tiranën kampione, por është ende herët. Partizani është një hap para të tjerëve, por kampionati është i fortë. Deri më tani Partizani është i forte si rival”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga