Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Fitorja e fundit me Vllazninë 4 muaj më parë, Erzeni “treni” i fundit për kuksianët

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja e fundit me Vllazninë 4 muaj më parë, Erzeni

Kukësi mundi 27 tetorin e vitit të kaluar Vllazninë, në sfidën e vlefshme për javën e 10 të Superiores. 14 ndeshje të tjera janë luajtur, ku si asnjëherë tjetër në Superiore kuksianët nuk njohin shijen e fitores.

6 barazime të përkthyera në 6 pikë janë shumë pak dhe kanë ndikuar që verilindorët të pozicionohen të fundit. Matematika bën që te Kukësi të besojnë akoma në 12 takimet e mbetura.

Pas 4 muajve, te Kukësi presin fitoren e shpresës për mbijetesën. Sfida e radhës luhet kundër Erzenit, të dielën ora 13:30 në “Kukës Arena”.

Trajneri Devolli pret nga të tijët vetëm fitoren për të besuar. Shijakasit janë rival i drejtpërdrejt për mbijetesën, ndërsa aktualisht mbajnë vendin e parafundit me 4 pikë më shumë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga