Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Festa e Pavarësisë, presidenti Duka: Gëzuar këtë ditë të shënuar, nderim përjetë sakrificave të etërve tanë!

Shkruar nga NEWSPORT
Festa e Pavarësisë, presidenti Duka: Gëzuar këtë

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë shqiptarët anembanë botës. 28 nëntori ëhstë dita e Pavarësisë, një ditë festë për kombin shqiptarë.

Për një festë të tillë shumë urime vijnë nga figura të njohua, ndërsa nuk kishte si të mundonte dhe një urim nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale uron gjithë shqiptarët për këtë ditë.

“Gēzuar Ditën e Flamurit Kombëtar dhe Festën e Pavarësisë . Nderim përjetë veprës dhe sakrificave të etërve themelues të shtetit shqiptar.  Në këtë 110 vjetor dua t'i uroj çdo shqiptari kudo ndodhet këtë ditë të shënuar për Kombin tonë. Gëzuar!”, shkruan Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga