Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EUROPA LEAGUE/ Barazim spektakolar në Camp Nou, gjithçka e hapur në ndeshjen e kthimit. Zhgënjen Roma dhe Ajax (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
EUROPA LEAGUE/ Barazim spektakolar në Camp Nou, gjithçka e hapur

Europa League

Raundi 1/32

Janë mbyllur katër ndeshjet e para të ditës së sotme në Europa League. Kryesfida Barcelona – Manchester United përfundoi me katër gola të shënuar me rezultatin 2-2 duke lënë gjithcka të hapur për ndeshjen e kthimit në Angli. Ajax dhe Roma u ndaën në barazim pa gola përballë Union Berlin dhe Salzburg ndërsa sfida tjetër mes Shakhtar Donetsk dhe Rennes pëfundoi me fitoren 2-1 të ukrainasve.

Rezultatet:

Barcelona 2-2 Manchester United

(Alonso 50', Raphinha 76' / Rashford 52', Kounde 58'ag)

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Kounde, Araujo, Alonso, Alba; Pedri, De Jong, Kessie; Gavi, Lewandowski, Raphinha. Trajner: Xavi Hernandez

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia; Fred, Casemiro; Sancho, Fernandes, Rashford; Weghorst. Trajner: Erik ten Hag

Golat e ndeshjes:

Ajax 0-0 Union Berlin

Salzburg 1-0 Roma

(Capaldo 88')

Shakhtar Donetsk 2-1 Rennes

(Kryskiv 11', Bondarenko 45'p / Toko Ekambi 59')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga