Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Erzeni kërkon rikthimin te fitorja, ndaj Tiranës pa një titullar

Shkruar nga NEWSPORT
Erzeni kërkon rikthimin te fitorja, ndaj Tiranës pa një titullar

Erzeni do të udhëtojë në Tiranë për të sfiduar bardheblutë, sfidë kjo që do të luet ditën e dielë nëorën 13:30 dhe është e vlefshme për javën e 23-të të Superiores. Një duel mjaft i rëdnësishëm për shijakasit që do të tentojnë rikthimin te fitorja në kampiona, e cila iu mungon prej 4 javësh.

Ersen i është skuadra që i aka dalë të marrë 6 pikë ndaj kryeqytetasve në dy sfudat e para dhe në duelin e së dielës do të tentojë të bëjë të njëjtën gjë. Nuk do ta kenë të lehtë, pasi do të vuajnë mungesën e një titullari.

Amir Kahrimanovic do të jetë mungesa e madhe ndaj Tiranës. Fantazisti kroat ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë dhe në këtë mënyrë nuk do të mund të japë kontributin e tij ndaj bvardhebluve dhe kjo shton “dhimbjet e kokës” për stafin e Erzenit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga