Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Erdhi momenti”, FSHF njofton tifozët e Kombëtares për biletat: Afati deri të shtunën

Shkruar nga NEWSPORT
“Erdhi momenti”, FSHF njofton tifozët e Kombëtares

Rezultatet historike për Kombëtaren shqiptare në ndeshjet e shtatorit kanë ngritur në kulm euforinë e të gjithëve. Kuqezinjtë barazuan me Çekinë dhe mposhtën 2-0 Poloninë duke marrë 4 pikë ndaj rivalëve kryesor për kualifikimin në Euro 2024. Tashmë mbajmë vendin e parë në grup dhe jemi një hap larg Gjermanisë.

Gjithçka mund të mbyllet në ndeshjen e ardhshme, më 12 tetor presim Çekinë në ‘Air Albania’ dhe fitorja na siguron matematikisht kualifikimin. Biletat u shitën sa hap e mbyll sytë që në momentin kur u publikuan në uebsajtin e FSHF-së.

Pas Çekisë, Shqipëria do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Bullgarinë po në ‘Air Albania’ dhe do të jetë testi i parë miqësorë për Sylvinhon, i cili debutoi në ndeshje zyrtare me Poloninë në Varshavë. FSHF njofton në rrjete sociale se anëtarët e tifogrupit ‘Tifozat e Kombëtares’ kanë ekskluzivisht mundësinë të sigurojnë biletat e rezervuara për ta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga