Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Elton MARINI: Ia lëmë fushës të vendosë, ju tregoj pse Colella vendosi HOXHËN në portë

Shkruar nga NEWSPORT
Elton MARINI: Ia lëmë fushës të vendosë, ju tregoj pse

Derbi i madh i kryeqytetit do të nisë pas pak minutash, ku Tirana pret Partizanin në “Air Albania”, në një takim që premton spektakël, teksa emocionet nuk do të mungojnë. Me shkallët e stadiumit që priten të mbushen nga tifozeritë e dy skuadrave, në “Air Albania” gjithcka është gati.

“Përballen dy skuadrat që gjithmone kanë shkaktuar përballje të forta. Është herët për të folur për rezultatin sepse fusha mund të thotë një gjë tjetër.

Hoxha dhe jo Rexhepi? Kemi dy portierë shumë të fortë. Ka pasur temperature Rexhepi dhe Colella nuk merrr përsipër rriziqe të kësaj natyre dhe prandaj ka vendosur të jetë Hoxhaj në portë.

Merkato? E sigurtë është që nuk kemi oferta për lojtarët e stolit. Për të tjetrët nuk flasim. Kemi spikatur 2-3 lojtarë që janë të mirë dhe bashkë me stafin duhet të shikojmë më shumë opsionet që na servir shtëpia jonë’, ka deklaruar Elton Marini, drejtori sportiv i Partizanit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga