Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Eleminimi i Spanjës, Sergio Ramos reagon pas polemikave: Do rikthehemi më të fortë

Shkruar nga NEWSPORT
Eleminimi i Spanjës, Sergio Ramos reagon pas polemikave: Do rikthehemi
Spanja u eleminua mbrëmjen e djeshme nga Kupa e Botës përballë Marokut. Në goditjet e penalltive, lojtarët spanjoll zhgënjyen totalisht duke humbur tre goditje rradhazi që sollën edhe eleminimin e turpshëm. Pas ndeshjes janë rikthyer polemikat për mosthirrjen e Sergio Ramos, i cili është mjeshtër i 11-metërshave por edhe një figurë lidershipi mjaft e madhe, diçka që Spanjës i mungoi në Botëror. Pas ndeshjes, ka reaguar edhe vetë lojtari i PSG në një postim të tijin në Instagram. “Sot më shumë se kurrë jam krenar për flamurin tonë, krenar për vendin tonë dhe krenar për lojtarët tonë. Spanja nuk humbet, Spanja mëson. Spanja rrëzohet e bie por ngrihet e vazhdon përsëri. Do të rikthehemi më të fortë. Forca Spanja.”- shkruan ish-kapiteni spanjoll.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga