Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Në Rrogozhinë i besohet kolegjiumit të Tiranës, mësoni gjyqtarët në sfidën Egnatia - Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Në Rrogozhinë i besohet kolegjiumit të Tiranës,

Egnatia dhe Vllaznia do të përballen ditën e sotme në orën 13:00 në Egnatia Arena për ndeshjen e javës së 22-të të Kategorisë Superiore. Dy ekipet vijnë nga dy fitore tepër të rëndësishme përballë Laçit dhe Tiranës respektivisht dhe do të tentojnë të bëjnë të njëjtën gjë edhe ndaj njëri-tjetrit.

Neësport.al ka mësuar gjyqtarët e takimit për këtë sfidë ku drejtësinë do ta vendosë Kridens Meta, i ndihmuar nga Emigers Ganxhi dhe Ani Koçiaj. Florjan Lata do të jetë arbitër i katërt ndërsa në VAR dhe AVAR janë Adrian Beqiraj me Denis Rexhan.

Gjyqtarët:

Arbiter kryesor: Kridens Meta (Tiranë)

Asistent 1: Emigers Ganxhi (Elbasan)

Asistent 2: Ani Koçiaj (Tiranë)

Arbiter i 4: Florjan Lata (Durres)

Var: Adrian Beqiraj (Tiranë)

Avar: Denis Rexha (Tiranë)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga