Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Lojtari i njohur lë Partizanin dhe transferohet në Korçë

Shkruar nga NEWSPORT

Alfred Mensah do të transferohet te Skënderbeu. Burime të besueshme pranë klubit të Partizanit bëjnë me dije për Newsport.al që sulmuesi afrikan do të jetë pjesë e korçarëve për sezonin e ri. Drejtuesit kanë arritur marrëveshjen me bardhekuqtë dhe kësisoj shtatlarti i fazës ofensive do të kontribuojë për ngjyrat e Skënderbeut.

Edhe pse u afrua me bujë te Partizani, ku të kuqtë blenë kartonin e tij te korçarët, tashmë lojtari do të luajë për bardhekuqtë. Një ambient që e njeh mirë dhe pritet të jetë pikë kyçe për trajnerin Ivan Gvozdenoviç. 23-vjeçari ka luajtur për 3 vite në Korçë ku ka arritur të shënojë edhe 18 gola.

Ndërkohë me Partizanin nuk pati hapësira për t’u aktivizuar, duke realizuar vetëm 1 gol në 682 minuta. Me afrimin e Albert Kekos në skuadër, tashmë tek të kuqtë është parë e udhës që Mensah t’i jepet leja për të kontribuar për Skënderbeun. /Newsport.al/

[caption id="attachment_697868" align="alignnone" width="1024"]Alfred Mensah Alfred Mensah[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga