Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Ish-mesfushori i Tiranës firmos me Elbasanin, pritet dhe një lojtar "big"

Shkruar nga NEWSPORT

Elbasani është skuadra që ka bërë goditje “big” në këtë merkato vere. Elbasanasit kanë marrë lojtarë që kanë luajtur në Superiore. Futbollistë që do të jenë një vlerë e shtuar për Nevil Deden. Afrimet nuk kanë ndërmend të ndalen.

Edon Hasani do të jetë lojtari më i ri i Elbasanit. “Newsport.al” ka mësuar se mesfushori i njohur ka vendosur të vazhdojë karrierën në Kategorinë e Parë, teksa do të mbajë veshur fanelën verdheblu.

Ish-futbollisti i Tiranës që e mbylli karrierën te Kastrioti do të prezantohet ditën e sotme në ambientet e skuadrës, teksa zyrtarizimi mbetet çështje orësh. Gjithashtu nuk mbaron me kaq, pasi një tjetër futbollist "big" pritet të zbarkojë në Elbasan, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

Me afrimin e Hasanit shkon në 13 numri i lojtarëve të afruar gjatë kësaj periudhe. Mesfushori shkodran është lojtari i 5-të që firmos me Elbasanin dhe që vjen nga radhët e Kastriotit. /Newsport.al/

[caption id="attachment_696266" align="alignnone" width="1404"]Edon Hasani Edon Hasani kur luante me Kastriotin[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga