Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ FSHF-ja cakton gjyqtarët e ndeshjes së “Niko Dovanës”

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ FSHF-ja cakton gjyqtarët e ndeshjes së “Niko

Sot do të luhen ndeshjet e radhës të vlefshme për javën e gjashtë të Abissnet Superiore. Teuta – Kukësi është përballja e orës 20:15 e cila do të zhvillohet në stadiumin “Niko Dovana”. Sektori i Arbitrave në Federatën Shqiptare të Futbollit ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësi në këtë sfidë.

Newsport.al mëson se Albert Doda do të jetë gjyqtar kryesor, ndërsa ndihmës të tij Renato Malaj dhe Xhuljo Mani. Sakaq i katërt do të jetë Laver Alla, ndërsa në VAR, Enea Jorgji me Silvio Dyrmishin në AVar.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për të dy ekipet pasi janë plotësisht jashtë pritshmërive në kampionatin shqiptar. Teuta vjen me trajnerin e ri Edi Martini, ndërsa Kukësi pas fitores minimale në Korçë ndaj Skënderbeut.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga