Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Egnatia godet në merkato, firmos me ish sulmuesin e Levantes

Shkruar nga NEWSPORT

Ish-sulmuesi i Levandes në La Liga, Raphael Dwamena është lojtari më i ri i Egnatias. 27-vjeçari ka kaluar vizitata mjekësore në Rrogozhinë dhe sipas burme të “Newsport.al” raportohet se zyrtarizimi do të vijë ditën e sotme, pasi futbollisti ka firmosur kontratën.

Egnatia e Shpëtim Duros në këtë mënyrë merr një lojtarë me eksperiencë dhe që premton gola për pjesën e mbetur të sezonit. Gjithashtu dhe vetë faqja madhe e Transfermarkt, konfirmon që kalimi i ganezit është thuajse i kryer dhe pritet vetëm zyrtarizimi nga ana e klubit.

Foto:

[caption id="attachment_673462" align="alignnone" width="1583"] Raphael Dwamena[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga