Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Egnatia ndalet në testin final, sulmi i rrogozhinasve “pa shenjestër”

Shkruar nga NEWSPORT
Egnatia ndalet në testin final, sulmi i rrogozhinasve “pa

Egnatia ka zhvilluar ditën e sotme ndeshjen e fundit në Turqi duke përmbyllur kështu fazën përgatitore. Rrogozhinasit u ndalën në barazimin pa gola ndaj skuadrës së Superligës ruse, Orenburg.

Kjo ishte prova e fundit për trajnerin Edlir Tetova i cili duhet të përgatis një foramcion anti-Ararat. Pas kësaj ndeshje Egnatia do të qëndrojë edhe sonte në Turqi për të udhëtuar ditën e nesërme drejt Shqipëris.

Rrogozhinasit do të pushojnë disa ditë në Shqipëri për të udhëtuar më pas drejt Armenisë për t’u përballur me Ararat në Conference League. Ndeshja do të luhet më 13 korrik dhe skuadra e Tetovës do të kërkoj të shkruaj historinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga