Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Egatian kërkon finalen e dytë rresht, Vllaznia kërkon “hakmarrjen” ndaj rrogozhinasve

Shkruar nga NEWSPORT
Egatian kërkon finalen e dytë rresht, Vllaznia kërkon

Egnatia – Vllaznia është gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Shqipërisë që do të luhet ditën e sotme në orën 15:00 në “Egnatia Arena”. Një duel mjaft i rëndësishëm për të dyja ekipet që luftojnë jo vetëm në kampionat për titullin kampion, por duan edhe Kupën e Shqipërisë.

Vihen përballë dy ekipet që kryesojnë Superioren dhe dueli i Kupës do të jetë mjaft emocionues mes tyre. Rrogozhinasit janë kampionët në fuqi të këtij trofeu dhe do të synojnë që ta fitojnë për të dytin vit radhaz.

Ndërkohë nga krahu tjetër shkodranët tentojnë trofeun e Kupës pas 2 vitesh. Sfida e sotme do të jetë e 3-ta në histori mes dy ekipeve në Kupën e Shqipërisë. Në dy përballjet e mëparshme është Egnatia që ka dalë triumfatore ndaj kuqebluve.

1 duel është mbyllur në barazim 0-0 dhe në sfidën tjetër rrogozhinasit kanë mundur të triunmfojnë 1-0. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë të mërkurën dhe cila prej skuadrave do të jetë më afër finales së madhe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga