Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E TRISHTË/ Mondi, tifozi i veçantë i Vllaznisë ndahet nga jeta në moshën 55-vjeçare

Shkruar nga NEWSPORT
E TRISHTË/ Mondi, tifozi i veçantë i Vllaznisë ndahet nga

Një lajm i hidhur vjen në hyrje të vitit të ri 2023 për futbollin shkodran. Mëngjesin e sotëm është bërë e ditur se Edmond Spathari, "Mondi", tifozi i zjarrtë i Vllaznisë ka humbur jetën në moshën 55 vjecare nga një sëmundje të cilën nuk e mposhti dot.

Mondi i ka kushtuar gjithë jetën e tij klubit shkodran, të cilin nuk e ka lënë asnjëherë vetëm në stadiume, qoftë në momentet më të errëta, qoftë në ato të lavdishme. Ka shpenzuar shumë për këtë klub duke shpalosur flamuj të shumtë të cilat i ka bërë me dorën dhe mundin e tij por për të as nuk llogariten pasi dashuria për Vllazninë është mbi të gjitha.

Tifozë të tillë janë aset për klubet dhe futbollin shqiptar. Redaksia e Newsport.al shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij dhe qytetit të Shkodrës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga