Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E presin në shtëpi, por Ardit Hoxhaj do t’i bashkohet Redon Xhixhës

Shkruar nga NEWSPORT
E presin në shtëpi, por Ardit Hoxhaj do t’i bashkohet Redon

Ardit Hoxhaj ëhstë një nga lojtarët e larguar nga Vllaznia në këtë merkato vere. Sulmuesi ndau rrugët me shkodran dhe prej disa ditësh përflitet për një kalim te Flamurtasri, aty ku do ta priste krahë hapur Emiliano Çela.

Por siç bën me dije mediat azere ish-lojtari kuqeblu pritet të vazhdojë karriernë Në Azerbajxhan, pasi ka ofertë konkrete nga njëra prej ekipeve të kampinatit azer. Palët janë afër marrëveshjes mes tyre, teksa po diskutojnë edhe detajet e fundit përpara se të firmosin kontratën.

Emri i skuadrës nuk bëhet i ditur, por zyrtarizimi duket shumë afër. Se për vlonjatin kjo do të jetë aventura e tij e parë jashtë Shqipërie, ndërsa në Azerbajxhan do të gjej Redon Xhixhën, me këtë të fundit që luan me Qarabag.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga