Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

E KRYER/ Jo vetëm Mbappe, Al-Hilal ‘rrëmben’ edhe yllin tjetër të PSG-së

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Jo vetëm Mbappe, Al-Hilal ‘rrëmben’ edhe yllin

Misioni i Al-Hilal në Paris nuk ka të bëjë vetëm me transferimin e mundshëm të Kylian Mbappe. Klubi saudit ka kohë që ka rënë dakord edhe për Marco Verrattin. Mesfushori italian, pas 11 sezonesh në Francë, ka vendosur të ndryshojë ambient.

31-vjeçari ishte ndër më të kontestuarat nga tifozët parisien, së bashku me Neymar dhe Lionel Messi. Për këtë arsye, lamtumira e tij duket shumë e mundshme. U fol për një rikthim në Itali, Liverpool dhe Atletico Madrid, por Al-Hilal mund të fitojë garën.

Emisarët sheik, të cilët zbarkuan në Paris disa ditë më pare dhe kanë bindur italianin me negociatat që ishin në një fazë të avancuar. Verratti duhet të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçar dhe mbyllja duket se është e afërt.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga