Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E KRYER/ Gjak “bardheblu” në krye të Tiranës, vendoset për pasardhësin e Ahmatajt

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Gjak “bardheblu” në krye të Tiranës,

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Kjo është çfarë raportohet së fundmi, ndërsa pritet zyrtarizimi nga ana e klubit bardheblu.

Kujtojmë se në një intervistë ekskluzive për Newsport.al, Erbim Fagu kishte shprehur rreth 2 muaj më parë gadishmërinë për të qenë në krye të bardhebluve. Largimi i Ahmatajt ndërkohë vjen pas humbjes 2 me 1 ndaj Partizanit në Derbi.

Për Erbim Fagun do të jetë hera e parë në krye të 26 herë kampionëve të Shqipërisë. 36-vjeçari ka gjak “bardheblu”, pasi te Tirana ka nisur karrierën e tij si futbollist.

Erbim Fagu ka mbajtur dhe rolin e zëvendëstrajnerit te Tirana, gjatë kohës që Orges Shehi ishte trajner i parë. Po ashtu ka eksperiencë dhe me moshat e bardhebluve, ku ka trajnuar ekipin U-21 të kryeqytetasve.

Lexo edhe: EKSKLUZIVE/ “Tirana favorit për titullin prej stadiumit dhe tifozëve”, Erbim Fagu: I gatshëm të jem trajneri i bardhebluve

Lexo edhe: E BUJSHME/ Tirana shkarkon Julian Ahmatajn

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga