Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E kërkoi SHKUPI, Egnatia ZYRTARIZON mbrojtësin e kombëtares si përforcimin e parë për Europën

Shkruar nga NEWSPORT
E kërkoi SHKUPI, Egnatia ZYRTARIZON mbrojtësin e kombëtares si
Egnatia ka nisur të përforcojë skuadrën për pjesmarrjen në Europë. Para pak minutash ka ardhur edhe zyrtarizimi i parë në Rrogozhinë. Stivën Janku është lojtari i parë që do të veshë fanelën e Egnatias, teksa është prezantuar nga presidenti Demrozi. “Stivian Janku është afrimi i parë i klubit për sezonin e ri. Futbollisti ka firmosur kontratën me klubin gjatë ditës së sotme dhe do t'i bashkohet skuadrës në përgatitjet për ndeshjet e Conference League”, ka shkruar Egnatia. Kujtojmë se për Jankun interesohet edhe Shkupi, por skuadra e  Edlir Tetovës ia doli të fitonte këtë “garë” dhe të siguronte shërbimet e mbrojtësit , i cili ka veshur edhe fanelën e kombëtares shqiptare. 25-vjeçari u largua nga Bylisi në fund të sezonit si lojtar i lirë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by KFEgnatia (@egnatia.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga