Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E kërkoi Partizani për të zëvëndësuar Xhulio Skukën, sulmuesi i Kombëtares ZYRTARIZON ekipin e ri

Shkruar nga NEWSPORT

Eros Grezda prej janarit të këtij viti ishte një lojtar pa kontratë pasi ndau rugët me turqit e Manisa. Sulmuesi i Kombëtares u kërkua edhe nga Partizani të cilët donin një yll për të zëvëndësuar Xhulio Skukën por palët më pas nuk ranë dakord për të arritur një marrëveshje.

Anësori ka synim parësor të vazhdojë karrierën jashtë dhe ja ka arritur. Ditën e djeshme, 27-vjeçari ishte i pranishëm në Hungari duke ndjekur ndeshjen e Zalaegerszeg, ekip me të cilin ka luajtur më para dy sezonesh.

Grezda ka qenë në praninë e të fejuarës së tij teksa kanë ndarë foto në rrjete sociale duke zyrtarizuar vetë aventurën e rradhës. Zalaegerszeg gjendet në vendin e shtatë në elitën e kampionatit hungarez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga