Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E JASHTËZAKONSHME/ 22.500 mijë tifozë mbushin shkallët e “Air Albania”, FSHF-ja arkëton shifrën rekord për Poloninë

Shkruar nga NEWSPORT
E JASHTËZAKONSHME/ 22.500 mijë tifozë mbushin shkallët e

Siç dihet tashmë muaji shtator është ndoshta nga më të rëndësishmit për Kombëtaren shqiptare që nga viti 2016, kur kuqezinjtë u kualifikuan në finalet e Europianit të Francës. Me 7 dhe 10 shtator kuqezinjtë do të luajnë dy ndeshje jetike që do të vendosin shumë mbi fatet e djemve tanë në kualifikimin në “Euro 2024”. Fillimisht Çekia në transfertë më pas Polonia në “Air Albania”.

Pikërisht për këtë sfidën e dytë që do të luhet në vendin tonë, tifozët i janë përgjigjur më së miri edhe rëndësisë që ka kjo ndeshje “Air Albania” do të jetë i gjithi “SOLD-OUT”. Plot 22 mijë e 500 tifozë do të mbushin edhe shkallët e stadiumit. 22.500 ëhstë kapaciteti i këtij stadiumi dhe FSHF-ja për këtë duel arkëton shifrën rekord për shitjen e biletave. Diçka më shumë se 900 milionë lektë të vjetra do të shkojnë në arkat e Federatës.

Tifozët edhe njëherë konfirmojnë se janë të gatshëm për kombëtaren dhe ndaj Polonisë japin një tjetër sinjal se kualifikimi në “Euro 2024” është një tjetër ëndërr europiane si ajo e 2016. Shanset tashmë janë mëse reale dhe mundësia për të përsëritur emocionet e Europianit të Francës janë po aty.

Sa i takon grupit, Çekia mban vendin e parë me 7 pikë, 1 më pak se çekët ka kombëtarja jonë, ndërsa 3 më pak se kuqezinjtë ka Polonia e vendit të 3-të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga