Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy takime ulin “siparin” e javës së 22-të, DINAMO ka mundësinë e artë për të marrë kreun e Kategorisë së Parë (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT

Jo vetëm Abissnet Superiore, në fushë ditën e sotme do të zbresin edhe skuadrat e Kategorisë së Parë. Dy takime mjaft interesante do të luhet, të cilat do të ulin edhe “siparin” e javës së 22-të të kampionatit, të cilat do të luhen në të njëjtën orë, 15:00.

Korabi pret në shtëpi Orikun. Skuadra nga Peshkopia synon fitoren e cila do t’i dhuronte vendin e 4-të në tabelën e klasifikimit, ndërsa nga ana tjetër skuadra vlonjate kërkon rikthimin te fitorja pas 2 humbjeve radhas, teksa mision ka mbijetesën.

Në duelin tjetër Dinamo ka udhëtuar në Cerrik për të sfiduar Turbinën e vendit të 9-të. Blutë kanë shansin e artë për t’u renditur të parët në tabelën e klasifikimit pasi përballja mes Flamurtarit dhe Skënderbeut përfundoi 0-0. Një fitore e kryeqytetasve do t’i bënte lider në Kategorinë e Parë.

[caption id="attachment_687811" align="alignnone" width="847"] Ndeshjet e sotme ne Kategorine e Pare[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga