Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy muaj pa fitore, Teuta kërkon triumfin në derbin ndaj Erzenit

Shkruar nga NEWSPORT
Dy muaj pa fitore, Teuta kërkon triumfin në derbin ndaj Erzenit

Nesër luhet në “Niko Dovana” takimi i vlefshëm për javën e 30 në Superiore mes Teutës dhe Erzenit. Ekipi i Edi Martinit ka 6 javë që nuk merr asnjë rezultat pozitiv. Fitorja e fundit ishte përballë Tiranës në “Air Albania” më 25 shkurt.

Rezultatet e dy muajve të fundit i kanë befasuar paksa durrsakët pasi tashmë e shohin veten në zonën “Play-Out” dhe në luftë për mbijetesë. E pikërisht kthesa kërkohet në derbin ndaj Erzenit.

Do të jetë një ndeshje vendimtare për fatin e durrsakvëe këtë sezon, pasi një fitore mund t’i shpëtojë nga zona e ftohtë. Megjithatë Erzeni është “macja e zezë” për Teutën, pasi këtë sezon nuk e ka mundur asnjëherë. Për sfidën e nesërme tekniku Martini do ta ketë të gjithë grupin në dispozicion.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga