Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Duket si dramë, por loja foli për Tiranën", Ahmataj dyshime për golin e barazimit: T’ia ulësh shokut topin me dorë, a quhet i rregullt?

Shkruar nga NEWSPORT
"Duket si dramë, por loja foli për Tiranën", Ahmataj

Tirana zhgënjen sërish duke faktuar edhe një herë se oshilacionet janë problemi kryesor këtë sezon. Bardheblutë u ndalën në barazim nga Teuta e vendit të fundit që shënoi 2 gola për 3 minuta duke i marrë 1 pikë në fund të ndeshjes. Trajneri Julian Ahmataj dha prononcimin e tij për MCN TV dhe u shpreh kështu:

“Pretendime për golin e dytë të Teutës? Nuk jam marrë me arbitrat dhe nuk kam diskutim për rastin, ta gjykojë ai që e ka parë. Mendoj që çdo prekje me dorë në sulm është faull, këtë e di nga rregullorja, e lëmë pas. T’ia ulësh shokut topin me dorë, a quhet i rregulltë?

Një ndeshje që duhet ta fitonim, patëm shanse për ta trefishuar rezultatin. Duhet të ishim më vigjilent, nuk duhet të zhyteshim aq poshtë. Kishim mundësi për gola të tjerë, duhet ta menaxhonim më mirë. Presioni ndonjëherë ndërhyn në skuadër dhe është e keqe për të menaxhuar minutat.

Merkato? Të gjithë skuadrat duan përforcime, në këtë ndeshje na mungoi Najdovski dhe do na përmirësonte lojën në ajër sidomos në këtë ndeshje.

Pësojmë shumë gola? Duhet menaxhuar më mirë ndeshja, pasi kundërshtari hidhet e të gjitha forcat në fund. Duhet anë psikologjike e fortë. U ndëshkuam me 2 raste në fund. Loja foli për ne, po duket si dramë. Nuk e kemi thënë që largimet e Hasanit e Kainës nuk janë problem, por Tirana ka forcën për të vazhduar. Duhet të përmirësohemi në vazhdimësi pasi kemi potencial.

Mbrojtje me 5 si ndaj Dinamos? Duke mos patur një qendër me staturë të lartë duhet të mbanim kundërshtarin lart. Golat na erdhën nga loja në ajër dhe kjo është efekt i mungesave që kishim.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga