Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Duel interesant në Kavajë, Besa dhe Vora kërkojnë rikthimin te fitorja

Shkruar nga NEWSPORT
Duel interesant në Kavajë, Besa dhe Vora kërkojnë rikthimin

Ditën e sotme do të luhet takimi i fundit i javës së 12-të të Kategorisë së Parë. Përballë njëra – tjetrës do të vihen Besa e Kavajës dhe Vora, sfidë që do të startojë në orën 13:30 në stadiumin e Luzit.

Një duel mjaft interesant mes tyre. Të dyja ekipet do të kërkojnë rikthimin te fitorja, e cila iu mungon prej disa javësh.

Klodian Arbëri do të synojë 3 pikët e para në stolin e Vorës, ndërsa kërkon të mbajë hapin e ekipeve të kreut. Ndërkohë nga ana tjetër kavajasit pas dy barazimeve rresht kanë detyrim fitoren për t’iu larguar zonës së “Play-Out”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga