Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Dorëzohet” Partizani, drejtuesit i tregojnë “derën” mesfushorit

Shkruar nga NEWSPORT

Ardnan Mehmeti kaloi te Partizani dhe tashmë mesfusha e partizanit ëhstë bërë “top”. Afrimi i mesfushorit 22-vjeçar i hap rrugë largimit të Massanga Matondës, i cili prej javësh tashmë kërkonte largimin nga demat.

Palët prej kohësh kanë vazhduar mes tyre bisedimet për vazhdimësinë, por lojtari ka këmbëngulut për t’u larguar dhe kjo tregon se nuk është arritur asgjë mes tyre. Edhe ndërhyrja e Gaz Demit duket se nuk ka zgjidhur gjë dhe tashmë rrugët mes tyre do të ndahen, pasi nuk kanë ndërmend të kërkojnë më qëndrimin e tij.

Kongolezi nuk do të vazhdojë më te të kuqtë dhe afrimi i Mehmetit “konfirmon” largimin e tij, edhe pse mbetet zyrtarizimi për ta konsideruar gjithçka të mbyllur. Kujtojmë se 23-vjeçari ka kontratë me kryeqytetasit deri ne qershor të vitit 2024 dhe tashmë drejtuesit e kuq do të presin oferta për shitjen e tij.

[caption id="attachment_697448" align="alignnone" width="1536"] Massanga Matondo[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga