Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Doli i dëmtuar nga derbi, mësohet sa do të mungojë Eljon Sota

Shkruar nga NEWSPORT
Doli i dëmtuar nga derbi, mësohet sa do të mungojë Eljon

Eljon Sota nuk ia dolli dot të përfundonte derbin, teksa u detyrua të dilte nga fusha e lojës për shkak të një dëmtimi që mori. Mbrojtësi iu është nënshtruar tashmë edhe vizitave mjekësore, ku është mësuar edhe shkalla e dëmtimit.

Fieraku ka një tërheqje të gradës së parë, çka do të thotë se Sotës do të duhet për t’u rikuperuar 3-4 javë. Kjo shton “hallet” te Partizani, pasi për disa ndeshje të rëndësishme në kampionat do të duhet të bëjë llogaritë pa një prej titullarëve.

Kujtojmë se Sota në këtë sezon ka arritur të zbresë në fushën e lojës në 6 ndeshje të Supeirores, ndërsa ka dhe 8 paraqitje në kompeticionet europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga