Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ditë speciale për presidentin Armand DUKA, Gianni INFANTINO e surprizon: Jeni mbështetje e madhe për futbollin ndërkombëtar, gëzuar 60-vjetorin!

Shkruar nga NEWSPORT

Ditë e veçantë për presidentin e Federatës së Futbollit në Shqipëri z.Armand Duka. Kreu i FSHF merr një urim tepër special për 60 vjetorin e lindjes së tij, nga Gianni Infantino.

Kreu i shtëpisë së madhe botërore të futbollit (FIFA-s), Gianni Infantino ka përcjellë përmes një letre zyrtare urimet e përzemërta duke i shprehur, suportin e madh që Duka i ka sjell FIFA-s.

Urimi sepecial i kreut të FIFA-s, Gianni Infantino:

"I dashur president

Të uroj gëzuar 60 vjetorin e lindjes. Uroj që kjo ditë speciale të sjell lumturi, shëndet dhe sukses si në aspektin personal ashtu dhe atë profesional.

Në këtë vit të FIFA Ëorld Cup, unë jamë shumë falenderues për mbështetjen dhe bashkëpunimin tuaj në këtë turne kaq të suksesshëm dhe event unik, që përçon mesazh shprese, uniteti dhe solidarideti.

Unë ju uroj një ditë të mrekullueshme me të dashurit e tu dhe unë sinqerisht shpresoj që do të vazhdojmë punën së bashku për të rritur dhe zhvilluar këtë lojë të bukur që na bashkon të gjithëve bashkë.

Pres të të shikoj shumë shpejt përsëri për të përgëzuar personalisht".

[caption id="attachment_661604" align="alignnone" width="216"] Shkresa zyrtare e Gianni Infantino[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga