Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dinamo në “hall" para Turbninës, mbushet infermieria e bluve

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo në “hall" para Turbninës, mbushet infermieria e

Dinamo ka dy javë që nuk siguron fitore, teksa është mposhtur nga Flamurtari me rezultatin e thellë 1-5 dhe ka barazuar 2-2 ndaj Korabit. Plot 7 gola të pësuar në 2 ndeshje nuk janë rastësi. Dinamo ka mungesa në mbrojtje, teksa infermieria është e mbushur “full” me lojtarë.

Dëmtimet e fundit të Ymerit dhe Smaçit e kanë çuar në 7 numrin e lojtarëve të dëmtuar. Rexhinaldo, Lilaj, Vokrri dhe Progdani janë gjithashtu 4 lojtarët e tjerë që vazhdojnë rikuperimin.

Portieri Simon Simoni ishte në stol në përballjen ndaj Korabit pasi kishte një shqetësim të lehtë, por gjithsesi mos aktivizimi i tij sipas “shtypit të shkruar” lidhet me një kalim jashtë vendi në Bundesligë, pasi një klub gjerman ka shfaqur interes për shërbimet e tij.

Sfida e radhës për blutë është ndaj Turbinës, ku kërkohet menjehërë reagimi, por me një “mal” me mungesa duhet që trajneri të “arnojë” formacionin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga