Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dinamo mendon për fazën përgatitore, kryeqytetasit do të “fluturojnë” jashtë vendit

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo mendon për fazën përgatitore, kryeqytetasit do të

Dinamo vazhdon me pikasjen e lojtarëve që Dritan Mehmeti kërkon t’i ketë nën urdhrat e tij për sezonin e ardhshëm. “Nëndetësja” pavarësisht se përveç Albion Markut nuk ka bërë asnjë afrim tjetër, përsëri drejtuesit po mendojnë për fazën përgatitore.

Nga sa mësohet kryeqytetasit po mendojnë të “fluturojnë” jashtë Shqipërie. Opsionet janë Italia dhe Turqia. Data për të nisur përgatitjet nuk ëhstë caktuar ende, pasi drejtuesit dëshirojnë që kur skuadra të grumbullohet të jetë e plotë.

Gjithashtu drejtuesit kanë planifikuar që të zhvillojnë edhe 4 ndeshje miqësore, ku nuk do të mungojnë edhe ato luski. Cittadella është një nga ekipet që do të sfidohet nga Blutë, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që të përballen edhe me ekipe të Serie A, gjithmonë nëse do të zgjdhin Italinë.

Ndërkohë edhe në Turqi ku shpesh ekipet shqiptare e zgjedhin si destinasicon mendoheet nga drejtuesit, teksa po ashtu po shqyrtojnë për ndonjë ndeshje miqësore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga