Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dinamo e “sakatuar” ndaj Teutës, 5 lojtarë lënë në “baltë” Mehmetin

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo e “sakatuar” ndaj Teutës, 5 lojtarë lënë

Dinamo do të luajë ndaj Teutës në “Niko Dovana” ditën e nesërme, takim i vlefshëm për javën e 18-të dhe që do të startojë në orën 17:00. Një duel që do të jetë i luftuar, me “Blutë” që kërkojnë rikthimin te fitorja në kampionat që iu mungon prej disa javësh.

Për “Nëndetësen” nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi përballë durrsakëve do të vuajë mungesën e disa lojtarëve. Dritan Mehmeti nuk do të mund të llogarisë shërbimet e Patrick Bardhit, Berim Krasniqit, të cilët ende nuk janë rikuperuar nga dëmtimet.

Ndërkohë me shumë gjasa as Denisson, Zabërgja dhe Mesa nuk do të mund të japin kontributin e tyre. të 3 lojtarët në ditët e fundit nuk janë starvitur me skuadrën dhe Mehmeti duhet të nisë të mendojë për zëvendësuesit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga