Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dëmtimet në Kombëtare, ja kur mund të rikthehen Gjimshiti dhe Ismajli

Shkruar nga NEWSPORT
Dëmtimet në Kombëtare, ja kur mund të rikthehen Gjimshiti

Gjendja në Kombëtaren kuqezi duket akoma shqetësuese pasi shumë nga lojtarët që janë aktivizuar rregullisht kanë probleme fizike. I fundit i dëmtuar është Ismajli që u detyrua të largohej nga fusha e lojës në takimin ndaj Islandës me ndihmën e barelës.

Gjimshiti është një nga mundesat e mëdha të Shqipërisë në 2 takimet e fundit. Lojtari i Atalantas në Serie A është drejtë një rikuperimi dhe me gjasë do të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Italisë me Kombëtaren. Egzaminimi për Ardian Ismajlin do të lërë mbrojtësin e Empolit 4 deri në 6 javë larg fushave, ku humbet dhe takimin me Milanin. Ndërsa lojtarët e tjerë si Lenjani, Balliu dhe Uzuni duket që problemet fizike janë lënë pas dhe do të jenë të gatshëm për ekipet e tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga