Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Debutim me "silenciator", në Laç duan fitore vlonjate

Shkruar nga NEWSPORT
Debutim me "silenciator", në Laç duan fitore vlonjate

Gentian Mezani do të debutojë në stolin e Laçit në sfidën ndaj Bylisit, takim që do të luhet në “Adush Muça” duke nisur që nga ora 13:00. Një sfidë mjaft e rëndësishme për kurbinasit të cilët do të kërkojnë fitoren, me teknikun vlonjat që e ka detyrim të ndryshojë “fytyrën” bardhezinjve.

Të gjithë në Lac shpresojnë se Mezani të ketë arritur me këmbën e mbarë, ashtu siç bëri në sezonin 2017-2018 kur vlonjati debutoi pë rherë të parë në krye të kurbinasve dhe arriti t’i kualifikonte në kupat e Europës.

Për Mezanin nuk pati prezantim, por vlonjati do të kërkojë fitoren në debutim për t’u prezantuar edhe si një triumfator në transfertën e Ballshit, ku për të nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi do të vuajë mungësën e dy lojtarëve. Për shkak kartonësh do të mungojnë kapiteni Mentor Mazrekaj dhe Luka Cucin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga