Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CONFERENCE LEAGUE/ Lazio dështon, hollandezët ja bëjnë dëmin sërish ekipit të Hysajt (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
CONFERENCE LEAGUE/ Lazio dështon, hollandezët ja bëjnë

Janë mbyllur sot takimet për fazën 1/16 në UEFA Conference League. Janë përcaktuar 8 skuadrat çerekfinaliste që do të vazhdojnë më tej dhe do të presin shortin e nesërm. Lech Poznan mori një fitore të pastë në fushën e Djurgarden me rezultatin 0-3. Polakët vazhdojnë më tej me rezultatin e përgjithshëm 5-0. Firoentina fitor sërish ndaj Sivasspor në Turqi me rezultatin 1-4. Takimin e parë ekipi violë kishte fituar 1-0.

Basel mori një kualifikim të artë pasi eleminoi me penallti Slovan Bratislavën. Lazio u eleminua nga AZ Alkmaar. Skuadra e Sarrit dështoi sërish në Hollandë duke u mundur 2-1. Edhe takimin e parë ata ishin mposhtur 1-2. West Ham fitoi me rezultat të thellë ndaj AEK Larnaca 4-0. Me rezultat të përgjithshëm londinezët 6-0 londinezët kualifikohen më tej. Nice mundi 3-1 Sheriff Tiraspol dhe kalon edhe ajo në çerekfinale. Anderlecht eleminoi Vilarreal pasi fitoi në Spanjë 0-1. Takimi i parë ishte mbyllur 1-1.

Djurgarden 0-3 Lech Poznan 

Sivasspor 1-4 Fiorentina

Slovan Bratislava 2-3 Basel (pas penalltive)

AZ Alkmaar 2-1 Lazio 

Nice 3-1 Sheriff Tiraspol 

Vilarreal 0-1 Anderlecht

West Ham 4-0 AEK Larnaca

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga