Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CHAMPIONS/ Milan apo Napoli në gjysmëfinale?! Italia mban “frymën”, në “Stamford bridge” Chelsea synon të pamundurën (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmjen e sotme do të rikthehen edhe emocionet e Champions League. Do të luhen çerekfinalet e kthimit, të cilat do të startojnë në orën 21:00.

Në “Maradona” do të luhet një nga ndeshjet më të zjarrta në këtë fazë të kompeticionit. Milan dhe Napoli do të diskutojnë mes tyre dhe llogaritë e kualifikimit në gjysmëfinale. Kuqezinjtë e Stefano Piolit kanë avantazhin 1-0 nga takimi i parë, ndërsa napolitanët me Victor Osimhen nga minuta e parë kërkojnë përmbysjen. Napoli apo Milan do të kalojë në gjysmëfinale? Italia do të mbajë frymën.

Nga Italia në Angli. Në “Stamford Bridge” do të luhet një tjetër takim interesat. Chelsea pret Real Madrid, me këtë të fundit që ka fituar sfidën e parë 2-0. Në shtëpinë e vet Blutë e Londrës do të synojnë të pamundurën përballë kampionë aktualë. Nga krahu tjetër madrilenët nuk pritet të bëjnë “vetvrasje” pasi synojnë të mbrojnë titullin.

[caption id="attachment_688992" align="alignnone" width="300"] Ndeshjet ne Champions[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga