Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CHAMPIONS LEAGUE/ Inter fiton betejën e parë dhe sheh drejt çerekfinales, baraspeshë totale në PSV - Dortmund (Rezultatet & Golat)

Shkruar nga NEWSPORT
CHAMPIONS LEAGUE/ Inter fiton betejën e parë dhe sheh drejt

Champions League: Raundi 1/16

Përfundojnë dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Champions League. Interi fiton betejën e parë me Atletico Madrid teksa goli i Arnautovic në minutën e 79’ mjaftoi për të ndezur në festë San Siron. Zikaltërit shkojnë me një avantazh shumë të madh në Madrid në sfidën e kthimit dhe shohin me të drejtë nga çerekfinalja.

Sfida tjetër mes PSV dhe Dortmund u mbyll në barazim 1-1. Dy gola për çdo pjesë me gjermanët që kaluan të parët në avantazh me ish-in e PSV, Donyell Malen në pjesën e parë. Në të dytën ishte Luuk De Jong që do të rikthente baraspeshën me anë të një 11-metërshi.

Rezultatet dhe Golat:

Inter 1-0 Atletico Madrid (Arnautovic 79')

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Lautaro. Trajner: S. Inzaghi

Atletico Madrid (3-5-2): Oblak; Witsel, Gimenez, Hermoso; Molina, Koke, Saul, De Paul, Lino; Llorente, Griezmann. Trajner: D. Simeone

Pretendimi për penallti nga Interi: VIDEO

Goli i Arnautovic: VIDEO

PSV 1-1 Dortmund (De Jong 56' / Malen 24')

PSV (4-3-3): Benitez; Teze, Schouten, Boscagli, Dest; Tillman, Veerman, Saibari; Bakayoko, De Jong, Lozano. Trajner: P. Bosz

Borussia Dortmund (4-2-3-1): Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Sabitzer, Emre Can; Malen, Reus, Sancho; Fullkrug. Trajner: E. Terzic

Goli i Malen: VIDEO

Goli i De Jong: VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga