Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Çfarë ka ndodhur më 18 qershor në Euro

Shkruar nga NEWSPORT
Çfarë ka ndodhur më 18 qershor në Euro

Gert Myleri shënoi dy gola në fitoren 3-0 të Gjermanisë në finalen ndaj Bashkimit Sovjetik. Europiani zhvillohej në Belgjikë. Ai e udhëhoqi ekipin e tij drejt titullit të parë europian dhe ishte lindja e një epoke të re, ajo e futbollit total.

Ja rezultatet e tjera të ndeshjeve të luajtura më 18 qershor në Euro:  

1980 në grup: Spanjë 1-2 Angli

1980 në grup: Itali 0-0 Belgjikë

1988 në grup: Angli 1-3 Bashkimi Sovjetik

1988 në grup: Irlandë 0-1 Holandë

1992 në grup: Holandë 3-1 Gjrmani

1996 në grup: Skoci 1-0 Zvicër

1996 në grup: Holandë 1-4 Angli

1996 në grup: Francë 3-1 Bullgari

1996 në grup: Rumani 1-2 Spanjë

2000 në grup: Slloveni 1-2 Spanjë

2000 në rgup: Norvegji 0-1 Jugosllavi

2004 në grup: Bullgari 0-2 Danimarkë

2004 në grup: Itali 1-1 Suedi

2008 në grup: Greqi 1-2 Spanjë

2008 në grup: Rusi 2-0 Suedi

2012 në grup: Kroaci 0-1 Spanjë

2012 në grup: Itali 2-0 Irlandë

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga