Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Çështja ‘Temitope’, afrikani dërgon SKËNDERBEUN në FIFA

Shkruar nga NEWSPORT
Çështja ‘Temitope’, afrikani dërgon

Te Skënderbue ka një çështje “Temitope”. Sulmuesi që pas largimit në dhjetorin e kaluar nuk ka pranuar të rithehet në stërvitje me korçratë me arsyen se nuk ëhstë paguar. Palët pas bisedimeve nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe në këtë mënyrë 27-vjeçari i ëhstë drejtuar FIFAS për të zgjidhur këtë çëshjte.

Gjithçka është normalizuar pas dërgimit të çështjes në FIFA, ku lojtari ka marrë garazncinë e pagave dhe që të rikthehet në stërvitje ka marrë nga klubi korçare edhe një parapagesë. Frika e bllokimit të merkatos ka bërë që drejtuesit të sakrifikojnë dhe t’i plotësojnë kushtet sulmuesit.

Presidenti Takaj i ka dhënë shumën e kërkuar për gjithë sezonit dhe pasi lojtari ka marr konfirmimin nga banka ka pranuar të rikthehet në Shqipëri, për të nisur përgatitjet me Skënderbeun për pjesën tjetër të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga